mini

13. edycja
Pucharu Polski OFF-ROAD PL 2013 – O jeden dzień dłużej!

Dla przesądnych, “trzynastka” oznacza pecha. Dla nas, 13. edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL to nowe wyzwanie organizacyjne, a dla zawodników – dłuższa i zarazem uproszczona formuła i, jak zawsze, kilometry tras we wspaniałym, zróżnicowanym terenie.

Na miejsce tegorocznych zmagań wybraliśmy sprawdzone i lubiane tereny poligonu w Nowej Dębie. To jedno z niewielu miejsc z ogromnym potencjałem off-roadowym, gdzie wymagające bagna i trawersy można łączyć szybkimi, piaszczystymi dojazdówkami. To prawdziwe wyzwanie dla fanów ciężkiego przeprawowego off-roadu.

Dyrektor Pucharu Polski OFF-ROAD PL Grzegorz Surowiec: Rozgrywamy tegoroczny Puchar w najlepszej możliwej lokalizacji. Poligon w Nowej Dębie spełnia zarówno nasze organizacyjne potrzeby, jak i wymagania uczestników. Cieszę się, że ten teren tak doskonale pasuje i organizatorom i startującym załogom.

Tradycyjnie już pucharowe zmagania otworzy widowiskowy prolog rozegrany na torze motokrosowym w Nowej Dębie – w tym roku 30 maja. Po nim nastąpi seria nocnych i dziennych etapów liczonych do klasyfikacji generalnej.

Nowością tegorocznej edycji jest zarówno czterodniowy czas trwania rundy, jak i liczba etapów, których w tej edycji będzie aż pięć, a rywalizacja najlepszych polskich załóg off-roadowych zakończy się 2 czerwca. Co ważne, wydłużony zostanie czas przeznaczony na niezbędny serwis pojazdów. Ułatwieniem dla załóg ma być tez uproszczony w części wymagań technicznych Regulamin Ramowy Pucharu, co z pewnością ucieszy załogi klasy Adventure. Wymagania odnośnie klasy Extreme pozostają bez większych zmian. Testowane są też zmiany w punktacji odpowiadające nowej formule Pucharu Polski.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji – „It’s a challenge” doskonale oddaje to, co czeka na zawodników. Będzie to duże wyzwanie w powiększonej formule czasowej i z dłuższą trasą.

Regulamin ramowy: link
Formularz zgłoszenia: link
Informacje dotyczące wpisowego: link

W kategorii Poprzednie edycje