I i II Etap III Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL
Wyciągarki poszły w ruch

20 października, po emocjonującym Prologu, zawodnicy walczyli w I i II Etapie III Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Strome i śliskie trawersy, woda, błoto i odcinki kamienistetak w skrócie można opisać próby terenowe, z którymi zmagały się załogi. Nie było łatwo, a odzwierciedliło się to w sporych rotacjach w tabelach wyników. Zbliżamy się do wyłonienia mistrzów obu klas w tegorocznym cyklu Rajdu, a klasyfikacja końcowa może okazać się jeszcze sporym zaskoczeniem.

Załogi zaczęły swoją walkę z terenem w sobotę o świcie. O 07:00 rano wystartował I Etap, na który składało się 10 prób terenowych. Po wyczerpującym Prologu, zawodnicy spodziewali się równie ciężkiej przeprawy na nowych trasach Czernichowa – i rzeczywiście było ciężko. W ruch poszły wyciągarki, bez których nie mogła się obyć chyba żadna z prób, a gęsta mgła, która towarzyszyła załogom niemal do końca Etapu, stała się dodatkowym utrudnieniem. Jedną z najcięższych przepraw stanowiła dosyć głęboka woda, która wiele załóg zatrzymała na dłuższy czas. Był to najdłuższy odcinek III Rundy – nie zabrakło więc pełnego spektrum off-roadowych przeszkód. Załogi musiały zmierzyć się także z wysokimi trawersami, stromym kamieniołomem, odcinkami błotnistymi i bagnistymi. Po I Etapie nastąpiło kilka zaskakujących zwrotów akcji. Zwycięzcy III Rundy w klasie Extreme– załoga Marcina Łukaszewskiego i Magdaleny Duhanik – wywalczyli 4. miejsce, a na pozycji lidera dojechała ekipa Mariusza Wilka i Marcina Krawczyka. Na drugiej lokacie ulokował się team z numerem 130 (Dworzyński/Dworzyński). Trzecie miejsce wywalczyła załoga Artura Owczarka i Romana Popławskiego. Po Prologu na starcie I Etapu nie pojawiła się załoga 109 (Temple/Grabowski).

W klasie Adventure triumfował team Iłowiecki/Iłowiecki. Na drugim miejscu znalazła się ekipa Grzegorza Wieczorka i Filipa Lichoty. Trzecie miejsce wywalczyła załoga Szkop/Gugała.

Trzem ekipom (Szamszon/Krysa, Płatek/Tkacz, Potasiewicz/Mielnik) z powodu awarii nie udało się ukończyć trasy Etapu.

Już o godzinie 14:00, honorowym startem załóg spod Urzędu Gminy w Czernichowie został zainaugurowany II Etap III Rundy. Wszystkich przywitał Wójt Gminy, który dojechał do miejsca startu pierwszej próby na miejscu pilota w aucie Marcina Łukaszewskiego.

Zawodnicy mieli przed sobą nieco krótszą, ale z pewnością nie łatwiejszą trasę. 6 prób terenowych załogi rozpoczęły przeprawą w miejscu wczorajszego Prologu. Tym razem ekipy przeprawiały się przez niewielkie jeziorko, a zmagania obserwowały setki widzów, którzy po wyjeździe zawodników na dalszą część trasy, uczestniczyli w pikniku, oczekując na pojawienie się pierwszych załóg na mecie.

Ten Etap rajdu stanął także pod znakiem ciężkiej pracy wyciągarek, ale zawodnicy zdążyli chyba opracować bardziej skuteczną taktykę pokonania trasy – większość załóg ukończyła rywalizację jeszcze przed zapadnięciem zmroku. W klasie Extreme tym razem jako pierwsza na mecie zameldowała się ekipa Marcina Łukaszewskiego i Magdaleny Duhanik. Druga lokata przypadła w udziale załodze Owczarek/Popławski, a team Wilk/Krawczyk dojechał na 3. miejscu. Niestety 3 załogi z powodu awarii musiały zrezygnować z udziału w II Etapie.

W klasie Adventure pierwsze miejsce niezmiennie w rękach teamu Iłowiecki/Iłowiecki. Drugą lokatę, po walce z awariami w poprzednim etapie, udało się wywalczyć ekipie Szamszon/Krysa. Na 3 pozycji znalazła się załoga Grzegorza Wieczorka i Filipa Lichoty. Niestety dwie załogi (Maj/Kaleta i Płatek/Tkacz), którym auta odmówiły współpracy, nie ukończyły II Etapu.

A my wielkimi krokami zbliżamy się do wyłonienia zwycięzców tegorocznego cyklu COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Do końca został tylko niedzielny, III Etap, po którym nastąpi ogłoszenie wyników III Rundy oraz klasyfikacji generalnej Rajdu. Czekamy na finał!

Wyniki można zobaczyć tutaj.

W kategorii Poprzednie edycje