III Etap COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL
Finałowa rozgrywka

21 października, w niedzielny poranek odbył się ostatni, III Etap finałowej Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Załogi miały ostatnią szansę na zdobycie punktów, które zaważą na wynikach klasyfikacji generalnej. Zawodnicy walczyli nie tylko z trudnościami terenowymi, ale także ze zmęczeniem i kondycją mocno nadwyrężonych aut. Znamy już wyniki III Rundy i czekamy na oficjalną klasyfikację końcową sezonu.

Punktualnie o 08:00 rano wystartowała pierwsza załoga, a wszyscy zawodnicy mieli do pokonania sześć wymagających prób terenowych. Pierwsza z nich rozgrywała się na terenie żwirowni, skąd zawodnicy udali się na jeden z najtrudniejszych odcinków Etapu – podmokłą łąkę i próbę wodną. Chłodny i mglisty poranek oraz stopień trudności tego zadania przełożyły się na decyzję wielu załóg o ominięciu tej próby. W planach był jeszcze stromy kamieniołom oraz znacznie mniej głęboka przeprawa wodna zlokalizowana nieopodal zapory. Z tymi zadaniami zawodnicy poradzili sobie znacznie sprawniej, dojeżdżając ostatecznie na próbę zlokalizowaną w miejscu piątkowego Prologu. Tu ostatnim zadaniem było pokonanie niewielkiej przeprawy wodnej.

W ten sposób wyłoniliśmy zwycięzców III Rundy COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. W Czernichowie, w klasie Extreme bezkonkurencyjna okazała się załoga Mariusza Wilka i Marcina Krawczyka. Zaraz za ekipą 120, na drugiej pozycji znaleźli się Artur Owczarek i Roman Popławski. Kolejnym wielkim zaskoczeniem w klasyfikacji III Rundy było trzecie miejsce, na którym ex equo znalazły się załogi Marcina Łukaszewskiego i Roberta Kufla.

W klasie Adventure III Rundę wygrała ekipa 229 (Iłowiecki/Iłowiecki). Druga lokata znalazła się w rękach załogi 214 (Szkop/Gugała). Na trzecim miejscu uplasowała się załoga Arka Szamszona i Jakuba Krysy.

Na podstawie trzech Rund wyłonimy mistrza sezonu 2012. Wyniki już niebawem.

W kategorii Poprzednie edycje