BEZPIECZEŃSTWO

BEZPIECZEŃSTWO NA NASZYM RAJDZIE JEST JEDNĄ Z RZECZY PRIORYTETOWYCH.
OTO KILKA OFF-ROADOWYCH PRZYKAZAŃ

1.Apelujemy do przedstawicieli mediów o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie trwania rajdu. Sugerujemy stosowanie teleobiektywów i fotografowanie z odległości. Nie zawsze samochody jadą wolno, pokonując przeszkodę terenową. Na rajdach off-roadowych również zdarzają się tzw. ,,szybkie partie”!

2.Aby być bardziej widocznym należy przez cały czas przebywania na trasie rajdu nosić odblaskową kamizelkę bezpieczeństwa dostarczoną przez organizatora (koniecznie w ustalonym przez organizatora kolorze). Otrzymają ją wszyscy dziennikarze, przy odbiorze akredytacji w Biurze Prasowym.

3.Należy unikać miejsc szczególnie niebezpiecznych. Pod żadnym pozorem nie można wchodzić na trasę odcinków specjalnych, oraz podchodzić do samochodów używających wyciągarek (zwłaszcza na trawersach i stromych podjazdach).

4.Dziennikarze zobowiązani są do podporządkowania się zaleceniom służb odpowiedzialnych za zabezpieczenie trasy. Ubrani w specjalne koszulki z logo Pucharu sędziowie są na rajdzie nie tylko po to, aby śledzić przebieg rywalizacji sportowej, mają również za zadanie pomóc obserwatorom w bezpiecznym oglądaniu rajdu.

5.Ze względów bezpieczeństwa nie jest dopuszczony wjazd prywatnymi samochodami w okolice trasy rajdu. Większość dróg dojazdowych do szczególnie atrakcyjnych punktów widokowych pokrywa się z trasą OS-ów czy ,,dojazdówek”. Dlatego w trosce o sportowy przebieg imprezy oraz bezpieczeństwo zawodników i przedstawicieli mediów, przejazd akredytowanych dziennikarzy w ciekawe miejsca trasy rajdu odbywać się będzie wyłącznie samochodami organizatora.