EXTREME

dsc_4632Trudna i wymagająca trasa przeznaczona dla załóg z doświadczeniem. Samochody profesjonalnie przygotowane do ekstremalnej jazdy terenowej. Obowiązkowe PKP i OS-y, których potwierdzenie w karcie drogowej stanowi pieczątka. O pozycji w klasyfikacji decyduje ilość pieczątek i kar.

Jazda na trasie i na próbach przejazdu odbywa się wg notatek nawigacyjnych lub specjalnych ograniczników (taśmy). Organizator rundy może wprowadzić dodatkowe formy nawigacji (np. koordynaty GPS).

Do startu dopuszczone są pojazdy wszelkich marek i typów o dopuszczalnej masie całkowitej – wg dowodu rejestracyjnego – do 3500 kg, zarejestrowane, z ważnymi badaniami technicznymi i aktualną polisą OC, z kraju pochodzenia załogi.

Samochody klasy Extreme muszą spełniać następujące wymagania: zamontowana na stałe wyciągarka mechaniczna, elektryczna lub hydrauliczna o uciągu właściwym do masy samochodu, przynajmniej jeden zaczep holowniczy z przodu i jeden z tyłu pojazdu, przynajmniej pałąk bezpieczeństwa (w przypadku nadwozi otwartych), chłodnica oddzielona od kabiny w sposób uniemożliwiający poparzenie załogi w wypadku jej rozszczelnienia, otwór wejściowy w karoserii sięgający co najmniej do wysokości bioder siedzących w fotelach (w przypadku nadwozi otwartych), pasy bezpieczeństwa dla kierowcy i pilota, zestaw pierwszej pomocy, radio CB lub telefon komórkowy, lina lub taśma holownicza właściwa do masy pojazdu, gaśnica, kaski ochronne (samochodowe lub motocyklowe) dla kierowcy i pilota.