4RT-logo

Nasi zawodnicy w RMF 4Racing Team

Off-roadowy sezon 2012 już za chwilę rozpocznie się na dobre. Wśród zawodników, którzy z niecierpliwością oczekują pierwszych tegorocznych startów znajduje się nowa formacja. RMF 4Racing Team to zespół bazujący na doświadczeniu i wnoszący nową jakość do tej dyscypliny sportu. Jego trzon tworzą zawodnicy znani, lubiani, mogący pochwalić się wieloma zwycięstwami zarówno na polskim jak i europejskim podwórku.

Rafał Płuciennik, Aleksander „Fazi” Szandrowski, Robert Kufel, Dominik Samosiuk, Maciek Albinowski – te nazwiska znane nie tylko zapalonym fanom off-roadu reprezentować będą barwy RMF 4Racing Team. Zawodnicy, którzy na swoim koncie mają triumfy w imprezach krajowych (Transgothica, Magam, Puchar Polski), europejskich (Drezno-Wrocław) i doświadczenie z rajdów w Azji (Rainforest Challenge) i Ameryce (Dakar) postanowili zjednoczyć siły, by wspólnie przeżywać przygodę, realizować wyzwania i kontynuować pasję.

Off-road to moja wielka pasja, realizacja dziecięcych marzeń. Fantastyczna zabawa, możliwość rywalizacji i spędzania czasu w gronie fajnych ludzi – mówi Rafał Płuciennik. Zawsze marzyłem o teamie, drużynie złożonej z ludzi z którymi chce się spędzać czas, wspierać, wzajemnie szanować i tworzyć monolit. Budując nowy projekt opieram się na zaufanych osobach i głęboko wierzę, że tym razem i w tym składzie stworzymy drużynę w pełnym tego słowa znaczeniu – opowiada kierowca RMF 4Racing Team.

RMF 4Racing Team dzięki swoim działaniom chce aby off-road był bardziej popularny, zawody skupiały niezliczoną ilość kibiców i zawodników. Off-raod to sport, który może być formą aktywności i hobby dla całych rodzin. Powinien docierać do szerokiego grona.

Cieszymy się, że dołączył do nas jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich zawodników, u którego najwyższe umiejętności łączą się z miłością do off-roadu. Ta właśnie pasja i podejście do tego sportu nas połączyła – tłumaczy Rafał Płuciennik. Traktuję to przede wszystkim jak hobby – mówi wielokrotny zwycięzca off-rodowych zmagań – Robert Kufel. Poświęcam bardzo dużo wolnego czasu, czasami też biorę urlop w pracy, aby rozwijać swoją pasję. Cieszę się, że możemy sprawić komuś frajdę – dodaje kierowca RMF 4Racing Team.

W tym roku skupiamy się na startach krajowych – mówi Aleksander Fazi Szandrowski, informując o planach zespołu na 2012 rok. Robert z Dominikiem startują w Pucharze Polski, Magamie, jedziemy Transgothicę, Drezno-Wrocław i na koniec sezonu trochę egzotyki i start w którymś z afrykańskich rajdów – kontynuuje kierowca i konstruktor samochodów terenowych.

W kategorii O zawodnikach